Înscrieri pentru anul școlar 2020-2021

În perioada 22.06 – 31.08.2020, vă așteptăm pentru înscrieri la sediul nostru din cadrul Scolii Gimnaziale „Dr. Ioan Mihalyi de Apșa” (fosta Școală nr. 3), str. Mihai Viteazu nr. 41, Sighetu-Marmației, după următorul program:

• 22 – 30 iunie 2020 (luni-vineri, orele 14.00-16.00)
  • 1 iulie – 31 august 2020 (marți și joi, orele 10.30-12.30)

Pentru informații suplimentare, vă rugăm, nu ezitați, să ne contactați la:

Plan de școlarizare pentru anul școlar 2020-2021

Asistent medical generalist, durata 3 ani, 90 locuri

Asistent medical de farmacie, durata 3 ani, 30 locuri

Condiții de înscriere

Pentru a vă înscrie la Școala Postliceală Sanitară „Hipocrates”, trebuie să fiți absolvenți de liceu (cu sau fără diplomă de bacalaureat).

Admiterea se face pe baza de interviu și dosar.

Confirmarea locului se face în momentul achitării primei rate din taxa de școlarizare.

Acte necesare

1. Copie legalizată după Diploma de Bacalaureat sau Certificatul de Absolvire a liceului însoțită de Foaia Matricolă (12 clase la zi sau 13 clase la altă formă de învățământ) sau Adeverință de Absolvire a liceului (sau a examenului de Bacalaureat) pentru absolvenții promoției 2020;
  2. Copie după cartea de identitate (copie simplă);
  3. Copie după certificatul de naștere (copie simplă);
  4. Copie după certificatul de căsătorie pentru persoanele de sex feminin (dacă este cazul – copie simplă);
  5. Adeverință medicală din care să reiasă că este apt pentru școlarizare și profesie;
  6. Fișa de înscriere – se completează la depunerea dosarului;
  7. Dosar plic.

Fișa de înscriere se obține de la sediul școlii în momentul înscrierii și se completează pe loc. Taxa de înscriere este 50 lei și se achită în momentul înscrierii.